חלקי אינסטלציה לצנרות ומערכות שונות

במקרים רבים חלקי אינסטלציה הם אביזרים קטנים שאנחנו לא מייחסים להם חשיבות רבה מדי, אבל התפקיד שלהם במערכת האינסטלציה כולה, שכמובן מהווה את אחת המערכות החשובות בכל בית ובכל עסק, משמעותי מאוד – ולכן גם את האביזרים היחסית קטנים חשוב לקנות בחנות אינסטלציה שמקפידה על מגוון רחב ומוצרים איכותיים שעומדים בכל התקנים העדכניים.

אביזרים לצנרות

אביזרי האינסטלציה הבסיסיים הם אלה שמיועדים לצנרות, שהרי מערכת הצינורות המותקנת בכל בית ובכל עסק לא כוללת רק את הצינורות אלא חלקים רבים אחרים.

בין השאר כוללת הקטגוריה הזו של חלקי האינסטלציה מחברי לחיצה, ניפלים, אומים, זוויות מעבר וכן מופה ובושינג.

את מחברי הלחיצה בוחרים על פי הקוטר (רבע צול, שלושת רבעי צול וכו’) שמתאים לצינור אליו הם אמורים להתחבר, לפי צורת החיבור (הברגה או לחיצה) ולפי לחץ העבודה המקסימלי – נתון זה נמדד בבאר וככל שצפויים לעבור יותר מים בנקודה, כך נדרש לחץ עבודה גבוה יותר.

עוד כדאי לקחת בחשבון שישנם מחברים אלכסוניים לחיבורים ייחודיים של צינורות, שסתומי אל חזור שתפקידם הוא למנוע זרימת מים בכיוון הלא נכון והאפשרויות עוד רבות ומגוונות. גם מבחינת הפריטים האחרים חשוב למצוא את חלק האינסטלציה המתאים (לבושינג מגולוון למשל יש גם קוטר מעבר וגם קוטר הברגה), ועל כן מומלץ בחום להגיע לחנות לציוד אינסטלציה עם מלאי רחב שתוכל לספק כל צורך בצורה הטובה ביותר.

חלקים למערכת הדלוחין

חלקי אינסטלציה חשובים אחרים מיועדים למערכת הדלוחין – כלומר קווי הביוב שמשרתים אותנו ומסלקים מהבית או מהעסק את המים המשומשים והמלוכלכים.

בפרט תמצאו בחנויות אינסטלציה צנרת HDPE, צינורות אפורים (מפוליפרופילן), תעלות ניקוז, מערכות שונות להשבת מים אפורים ועוד.

מגופים

קטגוריה אחרת שמציעה מבחר גדול מאוד של אפשרויות – כך שרצוי להגיע אל חנות אינסטלציה שמציעה לא רק קטלוג רחב יריעה אלא גם אנשי מקצוע מנוסים שמסייעים בבחירה – היא המגופים.

בין השאר תמצאו בקטגוריה זו מגופי שער, מגופי פרפר, מגופי טריז ומגופי דיאפרגמה. בכל אחד מסוגים אלה ישנן רמות אטימה שונות, ועל מנת למנוע עוגמת נפש כדאי להעדיף את המגופים בעלי יכולות האטימה הגבוהות.

מסננים

מסנני מים עשויים מחומרים שונים ובפרט ברזל ופלדת אל חלד, וזהו גם הקריטריון העיקרי לבחירה ביניהם (בהתאם לשימוש המיועד).

פרמטרים חשובים אחרים לבחירת המסנן האופטימלי לצרכים שלכם הם הקוטר, לחץ העבודה והטמפרטורה המקסימלית של המים שיעברו דרך המסנן.

חלקי אינסטלציהאיכות, אבל לא בכל מחיר

כשרוכשים חלקי אינסטלציה מכל סוג שהוא חשוב מאוד להקפיד על האיכות, שכן פשרה בזמן הקנייה עלולה להוביל לנזק של ממש בהמשך הדרך, והרי לא בכדי נאמר שחוזקה של מערכת הוא כחוזקם של הפריטים הקטנים בה, ודי בחוליה אחת רופפת כדי לפגוע בכל השרשרת.

מצד שני, אין סיבה לשלם מחיר יקר יתר על המידה עבור חלקי האינסטלציה הנחוצים לכם – ב”גל טל אלמוג” תמצאו את מבוקשכם בעלות סבירה ומשתלמת במיוחד.

ברזים וצינורות

כשאנחנו חושבים על חלקי אינסטלציה האסוציאציה הראשונה היא פריטים קטנים יחסית כמו בושינג, זווית מעבר, פקק נחושת, מפצל למכונת כביסה וכו’, אבל גם המרכיבים היותר גדולים הם כמובן חלק בלתי נפרד מהמערכת – כך שכשקונים את חלקי האינסטלציה בהחלט אפשר לרכוש גם ברזים וצינורות.

ציוד לאינסטלטורים

בנוסף לכל חלקי האינסטלציה, במקרים רבים נדרש גם ציוד אינסטלציה.

בין הפריטים הבולטים בקטגוריה זו: חומרי איטום, אביזרים להתקנת צנרת (למשל קלמרה), ברגים, דבקים, מדי לחץ, דיבלים, פקקים מכניים והידראוליים (שמשמים לבדיקות לחץ מים), תופסנים, קפיצים לפתיחה של סתימות ועוד.

Skip to content