ציוד אינסטלציה לשימושים שונים

חלק גדול מהציבור לא שמע מעולם על פיטינגים, מופה או בושינג, ובאופן כללי ציוד אינסטלציה נתפש ככל מיני דברים שמעניינים רק אינסטלטורים – אבל כדאי בכל זאת להכיר את הפריטים הבולטים בתחום ועוד יותר מכך מומלץ למצוא חנות אינסטלציה שיש בה אנשי מקצוע שלא רק מכירים היטב את כל הסוגים השונים של אביזרי האינסטלציה השונים אלא גם יודעים להסביר בפשטות מה תפקידו של כל אחד וכמובן להמליץ לכל לקוח על הציוד והאביזרים המתאימים לו ביותר – ובקיצור, החנות של גל טל אלמוג.

מה זה מז”ח?

דוגמה טובה לאביזר בסיסי שיכול לחסוך הרבה כסף לכל אחד ולא כולם מכירים הוא המז”ח – ראשי תיבות של “מניעת זרימה חוזרת”, כשהכוונה היא לשסתום פשוט שמותקן על הברז הראשי ומונע את התופעה של חזרת מים מהצנרת הביתית אל הצנרת העירונית – תופעה שעלולה לגרום לנו לשלם על מים שכלל לא השתמשנו בהם ולייקר שלא לצורך את חשבון המים!

אנשי צוות של חנות אינסטלציה מקצועית ישמחו לסייע לכם למצוא את אביזרי המז”ח המתאימים ביותר עבורכם ולייעץ לכם גם לגבי ההתקנה שלהם.

איך לבחור ברזים למטבח ולאמבטיה?

ציוד אינסטלציה בסיסי נוסף הוא ברזים – למטבח ולאמבטיה.

באופן טבעי רצוי לרכוש ציוד שכזה בחנות שמקפידה על מבחר רחב ככל האפשר, וכמובן שמקפידה למכור אך ורק ברזים שעומדים בכל התקנים העדכניים.

כשבוחרים ברז לאמבטיה או למטבח ישנם 3 פרמטרים עיקריים: החומר ממנו עשוי הברז (פלסטיק או פליז מצופה בכרום או בניקל), מיקומו של הברז (יוצא מהקיר או מהמשטח) ואופן תפעולו (ידית הפעלה אחת, כלומר ברז פרח, או שתי ידיות, כלומר ברז סוללה).

מגופים

עוד סוג חשוב של אביזרי אינסטלציה הם מגופים.

הסוגים העיקריים של המגופים הם מגופי פרפר, מגופי שער, מגופי דיאפרגמה ומגופי טריז, כשבכל מקרה מומלץ בחום להעדיף מגופים בעלי יכולת אטימה גבוהה במיוחד.

צנרת

באופן טבעי צנרת היא אחד מהפרטים הבולטים בכל חנות אינסטלציה.

הסוגים העיקריים של צנרות הם צנרת פקסגול (PEX) וצנרת SP, כשלכל סוג יתרונות וחסרונות, ועל כן כדאי להגיע לחנות בעלת מבחר רחב וכן אנשי צוות מקצועיים שידעו להמליץ לכל לקוח, בין אם מדובר באדם פרטי ובין אם מדובר באינסטלטור מנוסה, על הצנרת הטובה ביותר בהתאם לצרכים שלו ולמסגרת התקציב.

סוגים נוספים של צנרות הם צינורות נחושת וצנרת מגולוונת סקדיול.

אביזרי צנרת

ישנם אביזרי צנרת עשויים פליז וישנם כאלה מגולוונים. בין אביזרי הצנרת העיקריים: מופה, פיטינגים, בושינג, ניפל, זוויות ועוד.

אביזרי דלוחין

ציוד אינסטלציה נועד לא רק להתקנת המערכות השונות בתוך הבתים אלא גם מחוצה להם ובפרט לקווי הביוב.

בין השאר מדובר בצינורות פוליפרופילן (“אפורים”), צנרת HDPE כולל אביזרים מתאימים, תעלות ניקוז ומערכות להשבת מים אפורים.

ציוד לאינסטלטורים

תחת הקטגוריה “ציוד אינסטלציה” ניתן למצוא כמובן גם ציוד לאינסטלטורים.

בין האביזרים והכלים בהם משתמשים אנשי המקצוע הנ”ל: אביזרים המשמשים להתקנת צנרות (למשל בנדים או קלמרה), דבקים שונים, חומרי איטום, ברגים ודיבלים, מדי לחץ, קפיצים לפתיחת סתימות, פקקים הידראוליים או מכניים לבדיקת לחץ מים, תופסני סטארקוויק ועוד.

ציוד אינסטלציה – רק עם תו תקן!

בכל מקרה חשוב מאוד להקפיד לרכוש אך ורק אביזרי אינסטלציה וציוד רלוונטי בעל תו תקן עדכני. כל ניסיון לחסוך מעט כסף עלול להוביל לאביזרים וציוד שלא יחזיקו מעמד ויובילו לנזקים של ממש בדירה ובסביבתה – וחבל על עוגמת הנפש!

ציוד ואביזרי אינסטלציה איכותיים מעניקים שקט נפשי ושגרה נטולת דאגות או תקלות, וזוהי בסופו של דבר האופציה המשתלמת ביותר.

Skip to content