צינורות ביוב איכותיים ואביזרים לצנרת ביוב עמידה

ביוב הוא מסוג הדברים שכמעט אף אחד לא אוהב לדבר עליו או לחשוב עליו, אבל החשיבות שלו לחיים שלנו עצומה. למעשה מדובר באחד הפיתוחים היותר חשובים של המין האנושי, ואגב, בפאריז תמצאו אפילו מוזיאון המוקדש לתולדות מערכת ניקוז השפכים של העיר היפה.

ב”גל טל אלמוג” תמצאו מבחר רחב של צינורות ביוב איכותיים ואביזרים נוספים עבור המערכת החיונית כל כך, והכל באיכות ללא פשרות. בנוסף תזכו אצלנו לייעוץ מקצועי יקר ערך כך שתוכלו להגיע לצנרת הביוב המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

צנרת PVC

הסוג הבסיסי והנפוץ ביותר של צנרת ביוב בישראל הוא צנרת PVC.

ה-PVC, או בשמו המלא פוליוויניל כלוריד (PolyVinyl Chloride) הוא אחד הפולימרים הנפוצים ביותר בשימוש האדם, וניתן למצוא אותו באינספור מוצרים ופריטים ולא רק צינור ביוב כמובן.

צינורות ה-PVC מגיעים בצבעים שונים – כתום, שחור, ירוק – ובקטרים שונים כמובן, כשבדרך כלל למערכת הביוב הפנימית משתמשים בצינורות בעלי קוטר של 4 צול ואילו צנרת הביוב החיצונית היא בקוטר 6 צול.

בנוסף ישנם צינורות ביוב מ-PVC איכותי יותר ואיכותי פחות, ובכל מקרה חשוב מאוד לא להתפשר על צינורות שאינם בעלי תו תקן עדכני.

צנרת גיבריט

הסוג הנפוץ השני של צינורות ביוב הם צינורות גיבריט (Geberit).

גם צנרת גיבריט עשויה PVC, אבל מדובר ב-PVC שעבר תהליך ייחודי – תהליך כימי שכולל חימום ואשר גורם לצנרת הביוב להיות גמישה יותר ורפויה יחסית.

צנרת גיבריט נחשבת ליותר איכותית מצנרת PVC “רגילה”, ובהתאם באופן טבעי היא גם יקרה יותר ובנוסף חשוב להדגיש שכדאי להפקיד התקנת צנרת גיבריט רק בידי מתקינים מקצועיים ומנוסים בעבודה עם סוג זה של צנרת ביוב.

מצד שני, מדובר כאמור בצנרת איכותית מאוד: הסיכון להתרחשות של נזילות מצינור גיבריט נמוך יותר, מהירות ההובלה בה גבוהה יותר (הן של נוזלים והן של מוצקים) ועוד יתרון בלתי מבוטל הוא הבידוד הטוב יותר של רעשים (בחלק מהמקרים בבניינים רבי קומות יש להתקין מעטפת אקוסטית סביב צינור ביוב כדי למנוע רעשים מציקים שעלולים להפוך למטרד של ממש).

אילו אביזרים נלווים לכל צנרת ביוב?

בנוסף לבחירה בסוג כזה או אחר של צינור ביוב מערכת הביוב כוללת גם אביזרים שונים.

בין אביזרי הביוב הבסיסיים: מצמדים, אטמים, מחסומי רצפה, סיפון, ברך למי גשם, מחסום H למכונת כביסה, מופה, מסעפים מכל הסוגים, פיקס פוינט, חיבורי אסלה, מעברים, מצרה שפכים, הגבהות ועוד.

כפי שחשוב מאוד לבחור אך ורק צינורות ביוב איכותיים ותקניים, כך מומלץ בחום להקפיד ולרכוש אך ורק אביזרי ביוב תקניים ועמידים, שכן חוזקה של כל מערכת הביוב תלוי גם בעמידותם ובאיכותם של האביזרים, כולל אלה הקטנים ביותר.

בנוסף ישנה חשיבות רבה להתאמה האופטימלית של כל אחד מאביזרי הביוב השונים לצינורות ולמערכת בכללותה, כך שלא תהיינה נקודות תורפה לאורך הצנרת.

מסיבה זו רצוי לבצע רכישת אביזרי ביוב וצינורות ביוב בחנות אספקה טכנית שמציעה מגוון רחב של אפשרויות בכל אחת מהקטגוריות ושבנוסף מעניקה שירות מקצועי ומידע רב ערך לכל לקוח.

למה אסור להתפשר כשקונים צינורות ביוב ואביזרים למערכת ביוב?

כשמחפשים חנות אינסטלציה כדי לרכוש בה צינורות ביוב ואביזרים חיוניים למערכת הביוב מומלץ כאמור לייחס חשיבות הן למבחר הרחב של האפשרויות בכל קטגוריה והן לשירות המקצועי.

כל פשרה בנושא צנרת הביוב או האביזרים השונים עלולה להוביל לנזקים של ממש ועוגמת נפש ניכרת, וחבל, כך שבסופו של דבר רכישת צנרת ביוב איכותית היא האופציה המשתלמת ביותר, ובמיוחד במחירים האטרקטיביים של גל טל אלמוג.

Skip to content