ברזים למקלחת – מבחר ענק של ברזים בסוגים שונים, גלו איזה ברז מתאים לכם

אמנם יש מי שעדיין מתייחס לברזים השונים המותקנים ברחבי הבית (בכיור המטבח, באמבטיה, בכיור שבאמבטיה ובמקלחת) כאל “סך הכל ברזים, אין מה להשקיע בהם” – אבל יותר ויותר אנשים כבר מבינים שעיצוב בית פרקטי ואסתטי באמת מתחיל מהפרטים הלכאורה קטנים, ומשקיעים תשומת לב גם בבחירה נכונה של ברזים ובפרט ברזים למקלחת.

מקלחוןלא מה שחשבתם

אם בדור הקודם המקלחונים, שאז עוד נקראו “דוש”, היו סטנדרטיים ומשעממים, ולמען האמת לא תמיד מאוד נוחים לשימוש, הרי שכיום המצב שונה לגמרי.

עולם המקלחונים השתכלל, ולא מפסיק להשתכלל, כך שיש לנו בחירה מבין מגוון רחב מאוד של דגמים ואפשרויות, החל מהגודל והצורה של המקלחון, דרך הזכוכית לדלת של המקלחת וכלה בראש המקלחון ובברזים שבמקלחת.

התוצאה: כל מקלחת היא חוויה נעימה הרבה יותר, שלא רק מבטיחה שנהיה נקיים אלא גם מספקת לנו נחת רבה, בזכות היופי והנוחות וגם בזכות הידיעה שהשקענו בעצמנו ובחרנו את המקלחון שהכי מתאים לנו ולצרכים שלנו.

בהתאם, מומלץ גם לכם להשקיע מעט תשומת לב בבחירה נכונה של ברזים למקלחת.

מה זה אינטרפוץ?

כשמתחילים לחפש ברזים למקלחת אחד המושגים הראשונים שנתקלים בהם הוא אינטרפוץ.

האינטרפוץ הוא למעשה המנגנון הפנימי של ברזי המקלחת, כשניתן לבחור בין 2 סוגים: אינטרפוץ 3 ואינטרפוץ 4.

אינטרפוץ 3 פירושו מנגנון בעל 3 פתחים – שתי כניסות, האחת של מים קרים והשנייה של מים חמים, ויציאה אחת – אל ראש המקלחת ומשם אלינו המשתמשים במקלחת (בין אם מדובר בראש מקלחת קבוע בתקרת המקלחת, בין אם מקלח יד המחובר לצינור ובין אם ישנו מנגנון בחירה בין שתי האופציות הנ”ל).

אינטרפוץ 4 פירושו מנגנון בעל 4 פתחים – שתי כניסות, גם כן אחת  למים קרים והשנייה למים חמים, ושתי יציאות: אחת אל ראש המקלחת והשנייה אל ברז שלרוב ימוקם בחלק התחתון של המקלחון ומטרתו היא מילוי נוח של דליים.

הבחירה בין שני הסוגים היא בהתאם לצרכים שלכם, ועד כמה חשוב לכם למלא דליים במקלחת, ותמיד תוכלו לקבל ייעוץ ע”י אנשי המקצוע של חנות אינסטלציה איכותית. אגב, מקורה של המילה “אינטרפוץ”, כפי שאולי ניתן לנחש, הוא בגרמנית, ופירושה הוא “מתחת לטיח” – ואכן המנגנון שהוא האינטרפוץ מוסווה בתוך הקיר של המקלחת.

ידית אחת או שתיים?

כשבוחרים ברזים לאמבטיה או למקלחת ישנה בחירה גם בין דגמים בעלי ידית אחת לבין דגמים בעלי שתי ידיות, כלומר בין דגמים שקביעת טמפרטורת המים בהם נעשית ע”י סיבוב ידית אחת שמאלה או ימינה, לבין דגמים שבהם טמפרטורת המים מווסתת באמצעות סיבוב שני ברזים, האחד שקובע כמה מים קרים ייכנסו אל ראש המקלחת והשני כמה מים חמים.

רוב הדגמים העדכניים הם בעלי ידית אחת, שהשימוש בה נוח יותר והיא מאפשרת להגיע לטמפרטורה האידיאלית מבחינתנו בקלות ובמהירות – והרי כשאנחנו נכנסים להתקלח אנחנו רוצים שהמים יהיו הכי נעימים לנו ובזמן קצר ככל האפשר.

יחד עם זאת, אם אתם מעדיפים מראה וינטאג’י יותר למקלחת, או שמבחינתכם נוח יותר לקבוע את טמפרטורת המים בעזרת 2 ברזים, כמובן שניתן לבחור גם באופציה השנייה.

ברזים למקלחתגם האסתטיקה קובעת

המקלחונים בימינו הם כאמור לא רק פרקטיים יותר אלא גם אסתטיים יותר, ולפעמים אף ניתן למצוא בהם שכלולים של ממש (מקלחוני עיסוי, ראש מקלחת המדמה גשם טרופי, תאורת לד ועוד) – בהתאם כדאי במסגרת בחירת ברזים למקלחת להתייחס גם לשיקול האסתטי.

ברזי חמת למשל מצטיינים ברמת גימור גבוהה במיוחד, ואצלנו ב”גל טל אלמוג” תמצאו הן את מיטב הדגמים של חברה זו והן שפע רב נוסף של ברזים למקלחונים.

Skip to content