קטלוג ברזים למטבח – מבחר ענק במחיר קטן

ברזים הם דרך נהדרת לשדרג כל מטבח בצורה משמעותית ובעלות נמוכה יחסית. בנוסף לפן האסתטי, חשוב לקחת בחשבון גם את מידת הפרקטיות של כל אחד מהדגמים הרבים הקיימים בימינו – כך שמומלץ לקנות את ברזי המטבח אך ורק בחנות אינסטלציה שמציעה גם מבחר רחב של אפשרויות וגם ייעוץ מקצועי יקר ערך שעוזר לכל קונה להגיע לאופציה שהכי מתאימה לצרכים שלו.

ברזי פרח או ברזי קיר?

חלוקה אחת של סוגי ברזים למטבח היא לפי המקום בו הם מותקנים – ישנם ברזים המותקנים על משטח העבודה, והם נקראים ברזי פרח, וישנם ברזים שיוצאים מהקיר.

ברז קיר נחשב אלגנטי יותר, אם כי בהחלט ניתן למצוא דגמים מהודרים מאוד גם של ברזי פרח. בנוסף כדאי לקחת בחשבון שבמידה וישנה תקלה בצנרת או בחיבור שלה לברז, קשה יותר לבצע את התיקון אם הברזים יוצאים מהקיר.

ברזי פרח כדאי למקם במרחק של לפחות 10 ס”מ מהקיר, כדי שניתן יהיה לבצע את ההתקנה בנוחות, גם ללא ציוד אינסטלציה משוכלל ובעיקר ללא עלות גבוהה שלא לצורך.

ידית אחת או שתיים?

עוד שאלה שעולה כשמחפשים ברזי מטבח היא האם להעדיף דגם בעל שתי ידיות, כלומר אחת למים קרים ואחת לחמים, או לבחור דגם שמצויד בידית אחת בלבד, שבאמצעות הסטתה ימינה ושמאלה מווסתים את טמפרטורת המים.

הבחירה בין שתי האפשרויות היא במידה מסוימת גם בחירה בין האסתטי לפרקטי: בעבר רוב ברזי המטבח אם לא כולם היו בעלי שתי ידיות, אבל עם השנים תפסו את מקומם הברזים בעלי הידית האחת, שמהווים את האופציה הפרקטית יותר.

כתוצאה מכך דווקא הדגמים המיושנים כביכול הפכו לאלה שמזוהים עם אסתטיקה משובחת יותר, אם תרצו וינטאג’, ומי שאוהב את המטבח שלו מיוחד יבחר בדגם בעל שתי ידיות.

בכל מקרה כדאי לזכור שבמקרים רבים אנחנו צריכים לתפעל את הברז במטבח עם יד אחת בלבד, או כשהידיים שלנו מלוכלכות או מחזיקות פריטים מסוימים, כך שיש יתרון גם לברז עם ידית אחת שכן קל יותר לתפעל אותו.

מהו הגובה של הברז?

ברזים למטבח מגיעים בגבהים שונים – עבור כיור שטוח יחסית כדאי להעדיף ברז גבוה, שניתן יהיה להשתמש בו גם כשהכיור עמוס בכלים.

עבור כיורים עמוקים ברז גבוה מדי עלול להיות פחות נוח, עקב המרחק הרב בין הפיה לבין הכלים שיש לשטוף או הסיר שתרצו למלא, ובמקרים אלה רצוי לשקול את האופציה של ברז נשלף.

האם כדאי להשקיע בברז נשלף?

ברז נשלף הוא פתרון יעיל מאוד ונוח להפליא עבור כיורים עמוקים ורחבים, ובעצם עבור כל כיור.

כשהברז נשלף מתוך התושבת שלו ניתן להגיע בקלות לכל פינה ולכל נקודה בכיור וכך להבטיח שהוא יהיה נקי לגמרי, ובנוסף הרבה יותר פשוט לשטוף כלים, למלא סירים וכו’.

בהתאם, מדובר בהשקעה משתלמת ובמיוחד בעידן שבו אנחנו מחפשים חיים נוחים ככל האפשר ופתרונות שמאפשרים לנו לבצע כל פעולה בקלות.

פלסטיק או מתכת?

החומרים מהם עשויים בימינו ברזי המטבח הם פלסטיק ומתכת, כשבאופן טבעי כדאי להעדיף את המתכת.

ברזי מתכת למטבח אמנם יקרים יותר, אולם הם עמידים הרבה יותר, כך שבמבחן העלות-תועלת הם האופציה המשתלמת ביותר.

גימור ועיצוב של ברזים למטבח

לאחר כל השאלות הפרקטיות, מגיע תורו של השיקול האסתטי, שמהווה מרכיב לא פחות חשוב בבחירה.

ברזים למטבח עם גימור כרום מתאימים בעיקר למטבח מודרני, ברזים עם גימור ניקל מתאפיינים בעמידות גבוהה ובאנרגיות חמימות יותר, למטבח כפרי מתאימים ברזים עם גימור ברונזה וישנה גם האופציה של גימור נירוסטה שמתאימה למטבחים שזהו החומר הדומיננטי בהם.

בכל מקרה רצוי מאוד כאמור להגיע לחנות לציוד ואביזרי אינסטלציה שמחזיקה מלאי נרחב של ברזי מטבח, כמו גל טל אלמוג, ושבנוסף גם מצטיינת ברמת השירות – כך שכל לקוח יכול להיות בטוח שימצא את הברז האופטימלי עבורו.

Skip to content