כיצד לבחור אסלה תלויה ולמה כדאי לכם לחשוב טוב לפני בחירת אסלה

הבתים שלנו הופכים מעוצבים יותר ויותר, ובהתאם אנחנו מקדישים תשומת לב רבה גם לפריטים שבעבר קנינו בלי לחשוב. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא האסלה – אם פעם חדר השירותים נתפש ככזה שאי אפשר בלעדיו כמובן אבל אין טעם לנסות להפוך אותו לאסתטי, הרי שכיום הגישה היא הפוכה לגמרי, ובהתאם ניתן למצוא מוצרים חדשניים גם למרחב זה ובפרט יש לנו את האופציה של אסלה תלויה.

מהי אסלה תלויה?

אסלות תלויות כשמן כן הן: אסלות שאינן מחוברות לרצפה כמו ברוב המקרים, אלא כאלה שתלויות באוויר ובעצם הגדרה מדויקת יותר תהיה אסלה מרחפת, שכן היא נראית כאילו היא מרחפת לה במרחק מה מרצפת החדר ובכך יוצרת אסתטיקה משובחת במיוחד.

באיזה גובה נמצאות האסלות התלויות?

גם על אסלה תלויה אנחנו כמובן צריכים לשבת בנוחות, ועל כן היא מרחפת בגובה צנוע למדי. בדרך כלל מדובר על כ-25 ס”מ מהרצפה, ובהתאם הישיבה היא בגובה של כחצי מטר והתוצאה: שילוב מוצלח של נוחות מרבית, אסתטיקה מוקפדת ובנוסף ניקיון רב יותר בחדר שחשוב מאוד לשמור בו על הניקיון המושלם.

יציבות מוחלטת וחוסן רב

מי שאינו מורגל בישיבה על אסלות תלויות עלול ברגע הראשון כשהוא נתקל באסלה שכזו לשאול מה מחזיק אותה בעצם ואולי אף לחשוש לשבת עליה.

חשוב להדגיש שמדובר באסלות חזקות מאוד, עמידות לחלוטין ואשר מבטיחות יציבות מוחלטת, כשכמובן יש להקפיד לרכוש אסלה איכותית ולהתקין אותה באופן מקצועי ללא פשרות.

למה קל יותר לנקות חדר שירותים עם אסלה מסוג זה?

אסלה תלויה כאמור לא רק תורמת למראה חדשני ועדכני יותר של חדר השירותים אלא גם הופכת אותו לנקי הרבה יותר.

הסיבה לכך פשוטה: חדרי השירותים הם ברוב רובם של המקרים קטנים יחסית מבחינת ממדיהם, וכשהאסלה מחוברת לרצפה (כפי שכך הדבר בדגמים ה”רגילים”) קשה לנו להגיע לכל פינות החדר, הן עם מטאטא והן עם ספונג’ה. בנוסף, ישנו האזור שבו האסלה מחוברת לרצפה, שגם הוא כמעט תמיד קשה מאוד לניקוי.

בחדרי שירותים שבהם הותקנו אסלות תלויות, לעומת זאת, המרווח שבין האסלה לרצפה, כאמור כ-25 ס”מ, מאפשר שטיפה נוחה של הרצפה בתדירות נאותה, ובעצם בזכות “תליית” האסלה אנחנו מבטיחים לעצמנו את האפשרות לשמור על חדר השירותים נקי לחלוטין כל הזמן.

עם אילו ניאגרות ניתן להתקין אסלות תלויות?

אל האסלה התלויה ניתן לצרף את כל סוגי הניאגרות (מיכלי ההדחה) הקיימים.

כך למשל תוכלו לבחור אסלה מרחפת בדגם מונובלוק (כלומר אסלה שמחוברת אליה ניאגרה והן הופכות ליחידה אחת), ישנן אסלות מרחפות עם מיכלי הדחה מפלסטיק (כלומר אלה ה”רגילים”) ועוד אופציה היא אסלות תלויות עם ניאגרות סמויות להבטחת אסתטיקה מרבית.

למי מתאים השילוב של האסלה התלויה עם הניאגרה הסמויה?

ניאגרה סמויה – כלומר מיכל הדחה שמוטמן בתוך קיר חדר השירותים ועל כן אינו נראה לעין – היא תוספת מבורכת לכל אסלה תלויה.

היתרון העיקרי של השילוב הוא האסתטיקה המרשימה במיוחד: גם אסלה מרחפת, גם מראה מינימליסטי לחדר כולו בזכות הסתרת מיכל ההדחה וגם ניקיון מושלם.

בהתאם, מומלץ השילוב של האסלות התלויות עם הניאגרות הסמויות למי שהאסתטיקה חשובה לו במיוחד.

דגשים חשובים של התקנת אסלות תלויות

אם גם אתם הצטרפתם לרבים שבוחרים באופציה של אסלה תלויה כדי להפוך את חדר השירותים לשובה עין ונקי להפליא, כדאי לקחת בחשבון שהתקנתה של אסלה שכזו מחייבת מקצועיות וניסיון. כמו כן חשוב לוודא שהקיר בחדר השירותים מספיק חזק (קירות גבס אינם מתאימים להתקנת אסלות תלויות).

אצלנו ב”גל טל אלמוג” תמצאו מבחר רחב של אסלות במבצע כולל אסלות תלויות ועוד, וכן תוכלו לקבל ייעוץ יקר ערך לגבי האסלה המתאימה לכם ביותר, הניאגרות שישרתו אתכם בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם וגם לגבי ההתקנות השונות המתאימות לחדר השירותים שלכם.

Skip to content