מגוון ענק של אסלות וניאגרות ששווה לראות

בעבר אסלות וניאגרות היו פריטים סטנדרטיים ובנאליים ואף אחד לא השקיע בבחירתם תשומת לב רבה מדי. כיום במגוון בתחום רחב מאוד – ובפרט אם אתם מבצעים את הקנייה בחנות גדולה ומקצועית כמו “טל גל אלמוג”, שמציעה קטלוג עשיר באפשרויות וכזה שלא מפסיק להתעדכן.

בפרט יכול כל מי שמחפש אסלה לבחור מבין 3 סוגים: אסלה “רגילה”, מונובלוק ואסלה תלויה. עוד אופציה מתקדמת בתחום היא ניאגרה סמויה, שמשדרגת עוד יותר את האסתטיקה של חדר השירותים.

אסלת P

אסלה “רגילה” נקראת גם “אסלת P” וזהו בעצם מיכל חרס בצורת מושב שמונח על הרצפה ומחובר אליו – או ישירות או באמצעות צינור – מיכל הדחה עשוי פלסטיק.

הגרסה הוותיקה של האסלה נהנית ממחיר נמוך יחסית וגם כשנדרש תיקון כזה או אחר הוא יהיה פשוט יחסית ועל כן זול.

מצד שני, סוג זה של אסלות תופס מקום רב יחסית – חיסרון לא רק בחדרי שירותים קטנים (ובהקשר זה כדאי לזכור שלמשל בבתים רבים ישנו חדר שירותים נוסף על זה הראשי, והוא קטן יחסית) אלא גם באלה המרווחים יותר.

חיסרון נוסף של אסלת P הוא הקושי לנקות את הרצפה, ובפרט סביב מיכל החרס, וגם מבחינת עיצוב היא לא פסגת היופי – אם כי אצלנו למשל ישנו מבחר רחב של דגמים כך שתוכלו למצוא דגם נאה שמתאים לבית שלכם ולחדר השירותים שלכם.

מונובלוק

אסלת מונובלוק היא אסלה שמהווה יחידה אחת – כלומר הניאגרה היא חלק בלתי נפרד ממיכל החרס וגם היא עצמה עשויה חרס.

אלו הן אסלות יפות יותר ביחס לאופציה הקודמת, אסלת P, בעיקר בזכות האחידות והעובדה שהן כוללות ניאגרת חרס, אבל השטיפה שלהן מתבצעת מגבוה נמוך יחסית ועל כן בחלק מהמקרים היא עלולה להיות לא אפקטיבית מספיק והפסולת לא תרוקן כהלכה.

על-מנת להימנע מעוגמת נפש שכזו חשוב להקפיד לרכוש אסלת מונובלוק רק בחנות אינסטלציה מקצועית ובעלת מוניטין רב, שבה אנשי הצוות יוכלו לסייע לכם לבחור את האסלה שהכי מתאימה לצרכים שלכם.

בכל מקרה כדאי לדעת שבאופן כללי מונובלוק נחשבת איכותית יותר מאסלה “רגילה”.

אסלה תלויה

סוג נוסף של אסלות הוא כאמור אלה התלויות, וזה גם הסוג שנחשב היפה ביותר.

כפי שניתן להבין משמן, מדובר באסלה שאינה מחוברת לרצפה אלא “מרחפת לאוויר”, כך שבנוסף ליתרון האסתטי ישנו גם רווח פרקטי – קל יותר לנקות את רצפת חדר השירותים.

בדרך כלל המרווח מהרצפה הוא כ-25 ס”מ, כך שהישיבה היא בגובה של קצת יותר מחצי מטר, ועוד כדאי לדעת שבדרך כלל אסלה שכזו תהיה יקרה יותר.

ניתן לבחור אסלה תלויה בדגם מונובלוק (ניאגרת חרס שמחוברת לאסלה) או עם מיכל הדחה מפלסטיק, ועוד אופציה לבעלי אסלות תלויות היא ניאגרה סמויה.

ניאגרה סמויה

ניאגרה סמויה – שלעתים נקראת גם “אסלה סמויה”, אם כי באופן טבעי האסלה עצמה לא יכולה להיות נסתרת (קשה להשתמש באסלה שלא רואים אותה…) – היא פתרון חדשני שנועד להשאיר את המרחב נקי ככל האפשר, שהרי בסופו של דבר מיכלי ההדחה הם בעלי מראה סתמי ובעצם אין סיבה שיבלטו לעין.

החיסרון העיקרי של ניאגרות סמויות הוא ההתקנה המורכבת יותר שלהן. חשוב לציין כי תיקון ניאגרה סמויה או החלפת מיכל הדחה סמוי אינם מחייבים השקעה רבה מדי, שכן הם מותקנים כך שניתן יהיה להגיע אליהם בקלות וגם לשלוף אותם ללא קושי במידת הצורך. יחד עם זאת ההתקנה עצמה מורכבת יותר וכמו כן נדרש שטח גדול יותר לטובת החיפוי של הניאגרה כך שהיא תהיה סמויה.

בכל מקרה חשוב בעת התקנת חדר שירותים חדש להקפיד גם על צנרת איכותית.

Skip to content