מחפשים כיור? בחרו מתוך מגוון ענק של כיורים למטבח או לאמבטיה

 כיור מטבח התקנה שטוחהכיור הוא אחד מהמרכיבים העיקריים של כל מטבח, וחשוב מאוד לקנות אותו בחוכמה וכן להתקין אותו באופן הכי מקצועי שיש. גם באמבטיה ישנה חשיבות רבה לכיור, גם מבחינה פרקטית וגם מבחינה אסתטית – אצלנו ב”גל טל אלמוג” תמצאו מגוון רחב מאוד של כיורים למטבח ולאמבטיה, ובנוסף תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי יקר ערך כדי לבחור את הכיור שהכי מתאים לבית שלכם ולצרכים שלכם.

מאילו חומרים מיוצרים כיורים?

כיורים – למטבח או לאמבטיה – מיוצרים מ-4 חומרים עיקריים:

* נירוסטה – זהו החומר העיקרי שממנו מיוצרים כיורים למטבח. היתרונות העיקריים של הנירוסטה הם העמידות שלה בפני חלודה (שהרי נירוסטה היא למעשה פלדת אל-חלד) ובפני שריטות ושברים (שכן מדובר בחומר חזק מאוד). בנוסף קל למדי לנקות כיור נירוסטה, וגם זהו יתרון חשוב כשמדובר במטבח, שמטבעו מייצר לא מעט שומנים, שאריות מזון ולכלוכים אחרים.

* כיור סינתטי – כיור זול יחסית שמתאים בעיקר לחדרי אמבטיה, אבל ניתן למצוא גם דגמים המיועדים למטבחים. כיור סינתטי מיוצר מפולימרים שמודבקים באמצעות כבישה כך שנוצר משטח הומוגני.

* כיור אבן – כיורי אבן, כמו אלה הסינתטיים, מיועדים אף הם בעיקר לאמבטיות אבל מי שירצה כיור מטבח עשוי זכוכית בהחלט יוכל למצוא אחד כזה. היתרון העיקרי הוא האסתטיקה המרשימה, אבל מצד שני ישנו חיסרון משמעותי והוא השחיקה הרבה יחסית עקב השימוש בכימיקלים שונים כששוטפים כלים וכו’.

* כיור זכוכית – סוג נוסף של כיורים שמתאים יותר לחדרי רחצה ופחות למטבחים, שכן הם עלולים להישבר ובמטבח השימוש בכיור הוא יחסית אינטנסיבי. מצד שני, מדובר בכיור מרהיב עין וייחודי, ולמי שאוהב את המטבח שלו אסתטי במיוחד כדאי לשקול את האופציה הזו.

* כיור חרס – כיור יפה מאוד שמתאים לחדרי רחצה מסוגננים.

* כיור ברזל מצופה אמייל – כיור מרשים מאוד מצד אחד, אבל אם ציפוי האמייל נפגע, יופיו של הכיור נפגם ועל כן חשוב מאוד להיות זהירים עם כיור שכזה (שלרוב יותקן באמבטיה).

איך לבחור כיור למטבח?

כשמחפשים כיור מטבח, ישנם 3 פרמטרים עיקריים לבחירה: החומר ממנו עשוי הכיור, אופן ההתקנה וממדי הכיור.

מבחינת החומר, כאמור האופציה הנפוצה ביותר היא הנירוסטה הפרקטית מאוד, מה גם שבימינו כיורי הנירוסטה הם גם נאים לעין.

מבחינת הממדים, השיקול המרכזי באופן טבעי הוא גודל המטבח ובפרט משטח העבודה שבתוכו מותקן הכיור. עוד כדאי לזכור שבחלק מהבתים בישראל מותקן – בין אם מטעמי כשרות ובין אם מטעמי היקף השימוש בו – כיור כפול, שזקוק כמובן לשטח רחב יותר.

מבחינת אופן ההתקנה, ניתן לבחור בין התקנה תחתונה, התקנה עליונה והתקנה שטוחה.

התקנה עליונה מציבה את הכיור כך שהשוליים שלו גבוהים ביחס למשטח העבודה. בדרך כלל התקנה זו אינה מומלצת בגלל שאי אפשר לפנות מים מהמשטח ישירות אל הכיור, ובנוסף עלולים מים לחלחל במרווח שבין הכיור למשטח.

החיסרון השני מאפיין גם את ההתקנה התחתונה, שבה משטח העבודה מעט גבוה יותר מהכיור.

התקנה שטוחה יוצרת מטבח פרקטי במיוחד עם מינימום סיכון לחלחול מים, אבל מצד שני לא כל כיור מתאים להתקנה שכזו – בהתאם רצוי לרכוש כיור רק בחנות שאמונה על מקצועיות ויושרה ושתספק לכם מידע מלא על כל סוג כיור כדי שתוכלו לבחור את זה שהכי מתאים לכם.

איך לבחור כיור לאמבטיה?כיור אמבטיה מונח מרובע

גם בחירת כיור אמבטיה מבוססת על אופן ההתקנה הרצוי, כשישנן 4 אפשרויות נפוצות:

* כיור שקוע – האופציה הפופולרית ביותר והנוחה ביותר, אבל מצד שני היא מעט בנאלית.

* כיור מונח – כיור שמוצב על גבי משטח שיש ומתבלט לעין.

* כיור אקרילי – כיור יחסית גדול שחלקו שקוע וחלקו מתלבט מעל למשטח. חשוב להדגיש שבחירת כיור אקרילי מחייבת הנחת צנרת בצורה מיוחדת כך שעיצוב חדר הרחצה כולו לא ייפגם.

* כיור עומד – כיור שאינו מחובר לארון או לקיר אלא פשוט ניצב בגאווה בחדר הרחצה.

בכל מקרה מומלץ בחום להשקיע מעט מחשבה גם בבחירת ברז שיתאים לכיור, כשבין האפשרויות הבולטות ניתן לציין ברזי פרח, ברזי ברבור וכן ברזים נשלפים למטבח.

Skip to content