חומרי בניין מכל הסוגים לכל סוגי העבודות

חנות אינסטלציה וחומרי בנייה מציעה לקבלנים, שיפוצניקים, אנשי מקצוע נוספים בענף הבנייה וגם למי שבוחר לבצע בכוחות עצמו עבודות שונות בבית את כל חומרי הבניין הנחוצים לו – ובפרט מלט שחור, מלט לבן, מלט מוכן, טיט, חול, בלוקים, דבק קרמיקה, גבס, טיח גבס ועוד.

חשוב מאוד לבחור בחנות שלא מציעה רק מבחר רחב של מוצרים בכל אחת מהקטגוריות הנ”ל, ולא רק מחירים אטרקטיביים, אלא גם מספקת מידע רלוונטי בעל ערך רב (ותתפלאו, לא רק חובבנים אלא גם אנשי מקצוע מנוסים יכולים להיעזר בעצות של אנשי חנות חומרי בניין מקצועית ולחסוך בזכותן כסף, זמן יקר ובחלק מהמקרים גם עוגמת נפש).

מלט שחור ומלט לבן

מלט הוא אחד המרכיבים של הבטון (יחד עם חול, מים וחצץ). בנוסף ניתן להשתמש באבקה הצמנטית, שכוללת בתוכה גם חול ופולימרים שונים, להכנת טיח וטיט.

שני הסוגים העיקריים של מלט אותם תמצאו בחנות חומרי בניין הם מלט שחור ומלט לבן.

המלט השחור, שלפעמים נקרא גם מלט אפור, מתאים למקרים שבהם נדרש גוון כהה יחסית, ואילו מלט לבן מתאים לעבודות המחייבות גוון יחסית בהיר – למשל ריצוף באבנים טבעיות, יציקות מוזאיקה, שפריץ ועוד.

בכל מקרה לפני השימוש במלט יש לוודא שהמשטח אינו מלוכלך ושאין עליו אבק או עצמים זרים. כמו כן חשוב להקפיד על שימוש בכפפות ומשקפי מגן כשעובדים עם מלט שחור או מלט בהיר.

באופן כללי אין הבדלים מהותיים בין מלט לבן לבין שחור או אפור, פרט לצבע. את חוזקו של המלט קובעים פרמטרים אחרים (החומרים מהם מורכבת התערובת) ולא הגוון.

מלט מוכן

מלט מוכן, שגם הוא אחד מאותם חומרי בניין פופולריים, הוא מלט שצריך להוסיף לו רק מים ומיד מקבלים בטון מוכן לעבודה.

היתרון העיקרי שלו הוא הנוחות, אבל יש לקחת בחשבון שעבור עבודות בהיקף נרחב יחסית ההוצאה הכספית עלולה להיות גבוהה. במיוחד נהוג להשתמש במלט מוכן לטובת הנחת יסודות לפרגולה או לדק.

טיט

בכל פסח אנחנו אוכלים חרוסת, זכר לטיט שאיתו עבדו בני ישראל במצרים – וגם בימינו טיט (שלפעמים נקרא גם מלט רביגה, ויש להבחין בינו לבין סוגי המלט האחרים) הוא חומר בנייה נפוץ ונחוץ מאוד.

הטיט הוא למעשה חול מעורבב עם סיד בור, ותפקידו הוא להדביק את הבלוקים זה לזה ולאטום את המרווחים ביניהם.

חשוב להדגיש שישנם סוגים שונים של טיט, ולכל סוג עבודה – למשל בניית קירות חוץ, בנייה תת קרקעית או הקמת גדר – מתאים טיט בדרגה אחרת. בהתאם מומלץ להגיע אל חנות אינסטלציה וחומרי בנייה מקצועית, שתעזור לכם לבחור את החומר שמתאים לצרכים שלכם.

חול

חול הוא כאמור אחד המרכיבים בבטון, ובהתאם גם אותו תוכלו לרכוש בחנויות חומרי בניין.

בין הסוגים הנפוצים ביותר: חול ים שליכט וחול זיפזיף.

בלוקים

אצלנו תמצאו מבחר רחב של בלוקים – בלוקי בטון, בלוקי פומיס ובלוקי איטונג, בלוקים עם 3 חורים, 4 חורים ו-8 חורים, וכו’.

חשוב להדגיש שלכל מטרה נדרשים בלוקים אחרים – יש הבדל בין בלוקים שמהווים חלק מקיר חיצוני לבין כאלה שהם חלק מקירות פנים, ולמעשה גם לאזור בארץ יש חשיבות שכן תפקידם של הבלוקים בין השאר הוא גם לבודד מפני מזג האוויר.

דבק קרמיקה

דבק מיוחד שמיועד להדבקת אריחים בצורה מקצועית. בדרך כלל מדובר בדבק על בסיס מלט לבן או מלט אפור, וחשוב לבחור את סוג הדבק המתאים לעובי האריחים ולתשתית עליה רוצים להדביק אותם.

טיח גבס                 

טיח הוא טיט שעורבב עם מלט (לבן או שחור). טיח גבס הוא החומר האידיאלי לשימוש כשרוצים להבטיח שהקירות הפנימיים יהיו ישרים לחלוטין.

גם את טיח הגבס חשוב כמובן לרכוש אך ורק בחנות כמו “גל טל אלמוג” שמציעה מגוון רחב של חומרי בנייה ומעניקה שירות מקצועי וקשוב.

Skip to content